I MIEJSCE NA AGROTRAVEL, KIELCE 5-7 KWIETNIA 2013R.

AGROTRAVEL to targi turystyczne o największej tradycji w Polsce, miejsce szerokiej prezentacji atrakcji turystycznych dla przedstawicieli wystawców polskich i wielu zagranicznych regionów. Nasze Stowarzyszenie „LGD7-Kraina Nocy i Dni” oraz pięć lokalnych grup działania i gospodarstwa agroturystyczne z regionu Wielkopolski współtworzyło stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Razem z nami prezentowało się Gospodarstwo Agroturystyczne „Karczma Kaliska” – Produkt Turystyczny regionu kaliskiego Pana Janusza Nowaka z Szadku oraz Państwo Małgorzata i Karol Matczak, którzy prezentowali swoje prywatne zbiory historyczne związane z historią naszego regionu i z produktem sieciowym.

Podczas targów to właśnie Wielkopolska zdobyła I MIEJSCE w konkursie na najciekawsze stoisko V edycji Międzynarodowych Targów Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej w Kielcach.

Stoisko Wielkopolski cieszyło się dużą popularnością, zarówno wśród przedstawicieli z dziedziny turystyki jak i turystów indywidualnych. Było to miejsce przepełnione barwami, wspaniałą atmosferą, gdzie rozbrzmiewała muzyka i roznoszący się w powietrzu zapach pieczonego chleba. Można było tutaj podziwiać także rękodzieło i wyroby artystyczne, degustacje potraw regionalnych, konkursy dla zwiedzających, tradycyjne rzemiosło, muzykę i taniec.

Nasze stoisko prezentowało także Sieciowy Produkt Turystyczny Karczma Kaliska „Na Skraju Imperium- Historyczna Podróż po Krainie Nocy i Dni”. W ramach Sieciowego Produktu zostały przeprowadzane konkursy, które tematyką nawiązywały do dziedzictwa kulinarnego regionu oraz produktu turystycznego.

Na odwiedzających stoisko czekały także materiały informacyjne promujące obszar LGD7 ale przede wszystkim odwiedzający mieli możliwość degustacji wyrobów i produktów tradycyjnych z naszego regionu. Degustowano produkty z gospodarstwa agroturystycznego „Kaśkowa Stodoła” z gm. Lisków, tj. smalec w trzech smakach, nalewka gruszkowa,chleb wypiekany tradycyjnie; ciasto drożdżowe; wyroby wędliniarskie;, sok z kapusty „Kacuś” i ogórki kwaszone od Państwa Lesień z Czajkowa oraz produkty z róży i jarzębiny, które zostały przygotowane przez Panią Grażynę Rabiegę. Stoisko zdobiły także piękne wyroby, artystycznie wyplatane ze słomy wykonane przez Panią Jolantę Budka z Chełmc.

Tegorocznym targom towarzyszyła również Międzynarodowa konferencja pt. „Infrastruktura okołoturystyczna, jako element wzbogacający ofertę obszarów wiejskich” i blok warsztatowo dyskusyjny. Targi były doskonałą formą promowania lokalnych produktów regionalnych oraz ukazania potencjału gospodarstw agroturystycznych i poznania turystycznych walorów kulturowych i historycznych Wielkopolski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom dzięki którym mogliśmy zaprezentować nasz region.