KOLEJNY SPRZET REHABILITACYJNY POZYSKANY DLA MIESZKAŃCÓW Z OBSZARU LGD7.

22 listopada, 2015

Po raz kolejny sprzęt rehabilitacyjny dla mieszkańców powiatu kaliskiego przywieźli z Niemiec przedstawiciele Zakładu Aktywności Zawodowej w Swobodzie w gminie Lisków wspólnie ze Stowarzyszeniem LGD7 – Kraina Nocy i Dni oraz Stowarzyszeniem Razem Dla Powiatu. Sprzęt pozyskano dzięki wieloletniej współpracy ZAZ-u w Swobodzie z niemieckim partnerem, a stowarzyszeniem” Lebenshilfe Braunschweig.” Nieodpłatny sprzęt zbierali dla nas pracownicy domów spokojnej starości i domów seniora z Königslutter am Elm, Wolfenbüttel oraz Schließstedt. Z naszej strony odwdzięczyliśmy się słodyczami z Grupy Colian oraz albumami i materiałami promocyjnymi LGD7-Kraina Nocy i Dni. Pozyskaliśmy min.: 2 łóżka rehabilitacyjne, 12 wózków inwalidzkich, 4 specjalistyczne wózki dla osób leżących, 32 chodziki, balkoniki, kule, laski. Niespodzianką jest prawie nowy walizkowy koncentrator tlenu KROBER O2. Jest to gotowy zestaw do tlenoterapii. Wyposażony w regulator przepływu tlenu z nawilżaczem oraz monitor dawkowania. Jest podłączony z koncentratorem przewodem tlenowym o długości 4 metrów, umożliwiającym tym samym osobie korzystającej z tlenoterapii, swobodne poruszanie się po pomieszczeniach.

Wszystkie sprzęty zostaną odnowione przez pracowników ZAZ Swoboda i po nadaniu numerów ewidencyjnych udostępnione nieodpłatnie mieszkańcom powiatu kaliskiego. Ta cenna i jakże potrzebna inicjatywa nie mogła by się odbyć bez współpracy następujących osób i stowarzyszeń: Karol Matczak kierownik ZAZ Swoboda, Jarek Budka- wiceprezes zarządu LGD7-kraina nocy i Dni oraz Piotr Kobierski Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu.
Bezpłatnie sprzęt rehabilitacyjny może wypożyczyć każda potrzebująca, niepełnosprawna osoba. Dysponuje nim Stowarzyszenie LGD7 – Kraina Nocy i Dni. Na stronie internetowej Stowarzyszenia można pobrać wszystkie wymagane dokumenty.

Karol Matczak