I PIELGRZYMKA SOŁTYSÓW DO KALISZA – 11 LISTOPADA 2016 R.

16 listopada, 2016

11 listopada 2016 r. odbyła się I Pielgrzymka Sołtysów do Kalisza. Uczestnicy pielgrzymki po uroczystej Mszy św., w Sanktuarium Świętego Józefa udali się do hali OSRiR, gdzie odbyło się szkolenie pn. „Sołtys liderem unowocześniania Wielkopolskiej wsi”. Nasze Stowarzyszenia również miało możliwość uczestniczenia w spotkaniu. Przygotowaliśmy stoisko informacyno-promocyjne, na którym można było zasięgnąć informacji o LGD i możliwości pozyskiwania środków za pośrednictwem Stowarzyszenia na realizację działań w ramach PROW 2014- 2020, a także otrzymać gadżety, publikacje i materiały informacyjne wydane przez LGD.

Organizatorami powyższego wydarzenia był Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski, Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej – Piotr Walkowski, Starosta Kaliski – Krzysztof Nosal oraz Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego – Barbara Czachura.

Podczas szkolenia poruszane były zagadnienia dotyczące między innymi możliwości pozyskania środków na rozwój wsi w ramach PROW na lata 2014-2020, przykłady zrealizowanych projektów przez lokalne grupy działania a także przykłady dobrych praktyk działań wielkopolskich sołtysów.