III WIELKOPOLSKIE DNI SZTUKI I ZDROWIA

13 Czerwiec, 2018

III Wielkopolskie Dni Sztuki i Zdrowia

W czwartkowy wieczór, 7 czerwca, sala Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku wypełniła się po brzegi, a wszystko to za sprawą odbywających się III Wielkopolskich Dni Sztuki i Zdrowia połączonych z nagrodzeniem wolontariuszy z terenu gminy Opatówek.
Zgromadzonych gości powitał prowadzący Krzysztof Samela – Prezes Stowarzyszenia Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt, który przybliżył zebranym gościom idee pomagania osobom wykluczonym z przestrzeni kultury w wyniku podeszłego wieku, choroby czy kalectwa. Następnie wszyscy wysłuchali piosenek German i Demarczyk w wykonaniu utalentowanej Natalii Nowaczyk.
Po pięknym występie nadszedł czas na wręczenie kwiatów, podziękowań i wyróżnień dla wolontariuszy aktywnie działających na terenie gminy Opatówek, którego dokonali: Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek Paweł Bąkowski, Radny Rady Miejskiej Gminy Opatówek Mateusz Walczak oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty Marlena Kiermas – Gruszka.

Podziękowania otrzymali: Aneta Bilska, Zdzisława Więckowska, Aleksandra Wszędobył, Elżbieta Sowa, Rozalia Ludwiczak, Anna Dulas, Paweł Świerek, Nikola Kotala, Ewelina Drytkiewicz, Katarzyna Kaleta. Wyróżnieni zostali: Klaudia Napierała, Bartłomiej Kaźmierczak, Dorota Misiak oraz Marta Klepanda.

Uhonorowano także laureatów, którym okolicznościowe statuetki wręczyli: Sekretarz Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek Paweł Bąkowski, Dyrektor GOK w Opatówku Mieczysława Jaskuła, Wiceprezes Stowarzyszenia LGD7 Kraina Nocy i Dni Jarosław Budka, w imieniu Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej – Beata Sysiak. Laureatami zostali: Jerzy Karolak, Lilianna Sieradzka, Małgorzata Judasz, Julia Janik, Natalia Bora, Wiktoria Tułacz.

Laureaci otrzymali również Certyfikaty Wolontariusza Roku przyznane przez Stowarzyszenie Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt, Stowarzyszenie LGD7 Kraina Nocy i Dni, Stowarzyszenie Światełko Rajska oraz Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej.

Na zakończenie w koncercie pn. ”Fogg – zapomniana piosenka” zaprezentowali się: Piotr Hajduk, Michał Gajda, Jan Zeyland, Krzysztof Samela oraz Mirosław Kamiński. Organizatorami spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku byli: Stowarzyszenie Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt, Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Gminą Opatówek.

Źródło: Urząd Miejski Gminy Opatówek