KOLEJNY SPRZĘT REHABILITACYJNY DLA WYPOŻYCZALNI

05 kwietnia, 2016

Dzięki współpracy Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni” oraz Zakładu Aktywności Zawodowej „Swoboda” w marcu br. udało się pozyskać kolejną partię sprzętu rehabilitacyjnego, który bezpłatnie przekazał do LGD ponownie dom spokojnej starości STIEMERLING Senioren-Residenzen z miejscowości Königslutter w Niemczech. Zasoby bezpłatnej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego prowadzonej przez Stowarzyszenie LGD7 powiększyły się m. in. o kolejne łóżka rehabilitacyjne i wózki inwalidzkie oraz o przyłóżkowe stoliki szpitalne. Przewiezienie tego sprzętu nie byłoby możliwe bez pomocy firmy Spedycja i Transport ACROPOL sp. z o.o. sp. kom. www.acropol.pl, która od początku istnienia Wypożyczalni wspiera jej działalność poprzez bezpłatny transport urządzeń z Niemiec.

Jesteśmy partnerem dla różnych organizacji lokalnych, które pomagają i sami też pomagamy – mówi wiceprezes firmy Spedycja i Transport ACROPOL, Izabela Jastrzębska.
Posiadamy grupę pracowników zaangażowanych w różne akcje charytatywne, przekonanych, że warto pomagać i dać coś od siebie innym. W ramach wolontariatu wspieramy osoby walczące z chorobami i będące w potrzebie.
Po raz kolejny wspieramy Stowarzyszenie „LGD7 – Kraina Nocy i Dni” ponieważ stwarza ono możliwość pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczany jest nieodpłatnie mieszkańcom dziewięciu gmin członkowskich LGD: osobom które mają trudności w samodzielnym poruszaniu się czy rehabilitacji, a których sprawność fizyczna wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu.

Osoby zainteresowane nieodpłatnym wypożyczeniem sprzętu mogą uzyskać szczegółowe informacje w biurze Stowarzyszenia „LGD7-Kraina Nocy i Dni” (tel.62 7637068) oraz na stronie internetowej www.lgd7krainanocyidni.pl.