KONKURS FOTOGRAFICZNY “ARCHITEKTURA W KRAINIE NOCY I DNI”

Wyniki konkursu fotograficznego „Architektura w Krainie Nocy i Dni”organizowanego przez Stowarzyszenie „LGD7-Kraina Nocy i Dni”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

W konkursie mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy zamieszkujący obszar lokalnej grupy działania „ LGD7-Kraina Nocy i Dni”. Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii ukazującej piękno architektury z terenu LGD7.

Do konkursu zgłosiło się 46 uczestników, którzy nadesłali łącznie 129 zdjęć.

Na posiedzeniu w dniu 12.04.2013 r. Komisja Konkursowa w składzie: Józef Podłużny, Jarosław Budka, Andrzej Paruszewski oceniła prace konkursowe w dwóch kategoriach wiekowych:

I. dzieci i młodzież do 18 roku życia

II. osoby powyżej 18 lat

Za zajęcie I , II i III miejsca (w I i II grupie wiekowej) laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe w postaci: aparatów cyfrowych oraz grawertonów ( trofea szklane). Wyróżnienie (I i II grupa wiekowa): ramka cyfrowa z pilotem i kartą pamięci oraz grawerton

Decyzją Komisji Konkursowej przyznano również poza regulaminem konkursowym dodatkowe wyróżnienia w postaci drobnych upominków dla czterech osób.

NAGRODZENI:

I kategoria wiekowa:

I miejsce, Milena Woźniak, Gać Pawęzowa, gm. Koźminek, –
zdjęcie: „Dworek w Koźminku”

II miejsce, Aleksandra Janczak, Rychnów Kolonia, gm. Blizanów

zdjęcie: „Krzyż na Kościele pw. Wszystkich Świętych w Rychnowie”

III miejsce, Martyna Woźniak, Gać Pawęzowa, gm. Koźminek,

zdjęcie: „Dworek w Pietrzykowie”

WYRÓŻNIENIE, Natalia Michalak, Chrusty, gm. Lisków

zdjęcie: „Sanktuarium pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Strzałkowie”

DODATKOWE WYRÓŻNIENIA:

Oliwia Gawron, Nowy Karolew, gm. Koźminek

zdjęcie: „Kościół pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Koźminku”

Kacper Kozłowski, Chodybki, gm. Koźminek

zdjęcie: „Balkon Pałacu Piątkowskich z 1909 r. w Dębsku”

II kategoria wiekowa:

I miejsce, Łukasz Latoń, Końska Wieś, gm. Godziesze Małe

zdjęcie: „Drewniany Kościół z XVI w. – Ołobok”

IImiejsce, Marta Bień, Krzyżówki, gm. Koźminek

zdjęcie: „Domek Letniskowy P. Blizińskich – Krzyżówki”

III miejsce, Waldemar Rabiega, Opatówek

zdjęcie: „Most żelazny z 1824 r. – Park Krajobrazowy w Opatówku”

WYRÓŻNIENIE, Paulina Wróblewska, Rychnów, gm. Blizanów

zdjęcie: „Dworek w Żegocinie”

DODATKOWE WYRÓŻNIENIA:

Eliza Pastusiak, Godziesze Wielkie

zdjęcie: „Kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich”

Marzena Dzikowska, Koźminek

zdjęcie: „Fragment elewacji starego budynku”

Wręczenie nagród nastąpi 2 czerwca 2013 roku, podczas imprezy plenerowej pn. „Niedziela u Niechciców” – ok. godz. 16.30 (teren Dworku M. Dąbrowskiej w Russowie/gm. Żelazków).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!