„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.

“LATO Z RADIEM 2013” – PROMOCJA AGROTURYSTYKI

W niedzielne popołudnie, 14 lipca 2013 r., na Polach Marsowych w Kaliszu właściciele gospodarstw agroturystycznych z naszego obszaru na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wzięli udział w cyklicznej imprezie plenerowej Programu I Polskiego Radia pn. „Lato z Radiem”. Podczas spotkania przedstawiciele gospodarstw agroturystycznych regionu kaliskiego mieli możliwość zaprezentowania swoich ofert turystycznych na stoisku informacyjno- promocyjnym poświęconym promocji agroturystyki jako aktywnej formy wypoczynku.

Pod wspólnym namiotem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentowali swoje oferty agroturystyczne między innymi: Dworek “Ostoja” – Kinga Poniatowska-Frankiewicz, “Kaśkowa Stodoła” – Katarzyna Bartczak, “Stajnia Krzyżówki” – Zofia Bień , “Karczma Kaliska” – Janusz Nowak. Podczas spotkania nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, ciekawych konkursów i zabaw. Imprezę uświetniły również koncerty zespołu Myslowitz i Lady Pank.

« POWRÓT