„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarz e Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”,
Realizacja strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność finansowana jest w ramach programów: Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR) oraz Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW), ze środków funduszy: Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW), Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) i realizuje następujące cele:
* Cel 1: Aktywna społeczność w Krainie Nocy i Dni
* Cel 2: Poprawa jakości oferty usługowej i spędzania czasu wolnego
oraz przypisane do nich wskaźniki rezultatu

LGD7 NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH TURYSTYCZNYCH TOUR SALON POZNAŃ 24-25 X 2012 R.

“W cztery dni dookoła świata”, to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TOUR SALON – Poznań 2012.

Tour Salon to targi turystyczne o największej tradycji w Polsce, miejsce szerokiej prezentacji atrakcji turystycznych dla przedstawicieli wystawców polskich i wielu zagranicznych regionów. W tym roku krajem partnerskim targów była Palestyna, natomiast Regionem Partnerskim zostało województwo Małopolskie. Obok stoisk głównie z branży hotelarskiej i turystycznej intensywnie promowały się także polskie miasta i regiony. Nasz region prezentowaliśmy wspólnie ze stoiskiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Stoisko cieszyło się dużą popularnością, zarówno wśród przedstawicieli z dziedziny turystyki jak i turystów indywidualnych. Na odwiedzających nasze stoisko czekały materiały informacyjne promujące nasz region ale przede wszystkim odwiedzający mieli możliwość degustacji wyrobów i produktów tradycyjnych z naszego obszaru. Były to produkty i wyroby które wcześniej zdobyły nagrody podczas konkursów Festiwalu Tradycyjnych Smaków w Krainie Nocy i Dni” organizowanego przez Stowarzyszenie we wrześniu br. Degustowano produkty z gospodarstwa agroturystycznego „Kaśkowa Stodoła z gm. Lisków, tj. smalec w trzech smakach, nalewka gruszkowa, chleb wypiekany tradycyjnie; ciasto drożdżowe z piekarni oraz wyroby wędliniarskie z masarni, z gm. Koźminek. Dużym zainteresowaniem cieszył się dżem z zielonych pomidorów przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia KGW w Godzieszach Wielkich.

Tegorocznym targom towarzyszyła również konferencja pn. „Agroturystyka- współpraca w sieci”, której organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Wśród targowych atrakcji było także spotkanie z Elżbietą Dzikowską – „Śladem szeptu amazońskiego potoku..”.

Targi dla regionów i miast były idealnym forum promocji, nawiązania nowych kontaktów, zaznajomieniem się z kulturą innych państw i regionów oraz doskonałą formą wymiany doświadczeń.

« POWRÓT