LGD7 na Targach „Regiony Turystyczne na Styku Kultur”

21 marca, 2018

„Odpocznij w Krainie Nocy i Dni” –  pod takim hasłem Powiat Kaliski prezentował ofertę turystyczną naszego regionu podczas XXIV Targów „Regiony Turystyczne na Styku Kultur”, które odbyły się 16-18 marca br., w Łodzi.

Nasze Stowarzyszenie również miało przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Na stoisku Powiatu Kaliskiego wspólnie z innymi organizacjami, między innymi z Wielkopolską Organizacją Turystyczną, Agroturystyką „Karczma Kaliska”, LGD „Długosz Królewski”, Izbą Historyczno-Regionalną reprezentowaną przez Karola Matczaka promowaliśmy nasz region. W swojej ofercie mieliśmy filmy promocyjne, rękodzieło oraz wydawnictwa ukazujące lokalne zasoby i  dziedzictwo kulturowe oraz walory turystyczne naszego terenu. Prezentowaliśmy nasz szlak rowerowy „Szlakiem Dębów i Paproci”, zachęcając tym samym odwiedzających nasze stoisko do odwiedzenia urokliwych miejsc naszego obszaru.

Targi „Regiony Turystyczne na Styku Kultur” to wydarzenie podczas którego wystawcy mają możliwość zaprezentowania kultury, historii i tradycji swoich regionów. To miejsce turystycznych inspiracji, zapewniające swoim gościom wrażenia związane z poznawaniem i doświadczaniem dziedzictwa poszczególnych regionów.

Wydarzeniu towarzyszyły również konferencje tematyczne i występy artystyczne na scenie. Prezentowany był między innymi Szlak Kulinarny „Kaliskie Smaki”, Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej, Turystyka wiejska i sakralna oraz bogactwo historyczne powiatu.

Powiat Kaliski i Miasto Kalisz był powiatem i miastem partnerskim podczas Targów. Powiat Kaliski otrzymał również wyróżnienie za wkład w organizację wydarzeń towarzyszących podczas tegorocznych targów.

Dziękujemy wszystkim za współpracę, miłą atmosferę i wspólnie spędzony czas.