LGD7 podczas Święta ulicy Niecałej

04 września, 2023

Święto ulicy Niecałej to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez Kalisza i Powiatu kaliskiego. W tym roku nasze Stowarzyszenie również uczestniczyło razem z Grupą Rekonstrukcji Historycznej 25 Dywizji Piechoty oraz Powiatem Kaliskim i Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku w tym wyjątkowym, bo przenoszącym nas w czasie za sprawą strojów stylizowanych do Kalisza z IXX i XX wieku. Zarówno wystawcy jak odwiedzający stoiska mieszkańcy coraz odważniej stylizowali swoje stroje, nadając wyjątkowego charakteru ulicy Niecałej. Podczas wydarzenia można było kupić książki, obrazy, rękodzieło, Andruty Kaliskie, posmakować smażonych powideł, uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach jak również posłuchać występów młodych artystów, popijać kawę i oddając się magicznej atmosferze miejsca.

zdj. T. Potemkowki, M.Figiel, M. Trawkowski