„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.

MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM W GODZIESZACH WIELKICH

29 września, 2020

Od kilku już lat nasza Lokalna Grupa Działania „LGD7 Kraina Nocy i Dni”, funkcjonująca na terenie gmin ze wspaniałymi tradycjami kolarskimi, na różny sposób wspiera organizację imprez sportowych.

Tak też stało się w miniony weekend (26 i 27 września), gdy na drogach gminy Godziesze Wielkie oraz gmin Opatówek i Brzeziny rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym (drużynowa jazda na czas).

Mistrzostwa były wspaniałą sportową imprezą, która zgromadziła na starcie całą elitę polskiego kolarstwa – ponad 500 zawodników reprezentujących prawie 50 klubów sportowych z całego kraju.

Mistrzostwa stały się prawdziwym świętem sportu profesjonalnego i amatorskiego, poprzez połączenie ich z godzieskimi „małymi” zawodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To doskonała promocja nie tylko sportu, ale również  rekreacji i zachowań prozdrowotnych  dla mieszkańców Ziemi Kaliskiej, chętnie korzystających z roweru, niekoniecznie w wersji sportowej.

 

« POWRÓT