„NIEDZIELA U NIECHCICÓW ” – 2 CZERWCA 2013 R.

W niedzielne czerwcowe popołudnie na terenie parku przy Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie można było przenieść się w czasy nawiązujące do powieściowej pary z „Nocy i Dni”, Barbary Niechcicowej i Józefa Tolibowskiego.

Tytułem przewodnim tegorocznych spotkań są „Powieściowe miłości i fascynacje”, czerwcowym motywem spotkania natomiast były nenufary. Stylizacja parku, stoisk oraz sceny nawiązywała do przełomu XIX i XX wieku. Aktorzy z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu doskonale wcielili się w rolę tytułowych bohaterów przedstawiając inscenizację wybranych scen z powieści „Nocy i Dni”.

Nasze Stowarzyszenie w tym roku było także współorganizatorem tej cyklicznej imprezy i jak co roku również byliśmy ze swoim stoiskiem promocyjnym, któremu towarzyszyła wystawa pokonkursowa prac fotograficznych. Wyeksponowane zostały prace laureatów konkursu pn. „Architektura w Krainie Nocy i Dni”, którego organizatorem było nasze Stowarzyszenie. Wszyscy uczestnicy imprezy mieli możliwość obejrzenia wystawy pokonkursowej, w przepięknej scenerii Dworku Marii Dąbrowskiej. Zdjęcia doskonale wkomponowały się w pejzaż przymuzealnego parku i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania.

Podczas trwania „Niedzieli u Niechciców” nastąpiło również ogłoszenie wyników i rozdanie nagród Laureatom Konkursu. Podziękowania i gratulacje Zwycięzcą Konkursu oraz wręczenia nagród w postaci aparatów fotograficznych i grawertonów pamiątkowych wręczył Wiceprezes Stowarzyszenia LGD7, Pan Jarosław Budka.

W programie spotkania czerwcowego odbył się również pokaz mody ubiorów dla pensjonarek, przełomu XIX/XX wieku; występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stawiszyna oraz koncert skrzypaczki ze Szkoły Muzycznej w Kaliszu.