„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.

NIEDZIELE U NIECHCICÓW

08 sierpnia, 2016

W niedzielę, 7 sierpnia 2016 roku, na terenie dworku literackiego Marii Dąbrowskiej w Russowie, odbyła się ostatnia już w tym roku impreza plenerowa z cyklu „Niedziele u Niechciców”.

Tematem tego spotkania było wesele Barbary i Bogumiła, które przygotowane zostało przez Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli. Podczas imprezy wystąpili m. in. Zespół Śpiewaczy „Cekowianki” z Cekowa, Orkiestra Dęta OSP z Rajska, Zespół Śpiewaczy „Koźminianki”, a gwiazdą wieczoru był “Free Brass Band”.

Przy alejkach w parku wystawione były kiermasze, na których obejrzeć i zakupić można było różnego rodzaju wyroby od pszczelarskich, poprzez wyroby rękodzieła artystycznego aż po ręcznie malowane obrazy. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne. Ucztę dla podniebienia przygotowało Stowarzyszenie „Jak w Rodzinie” z terenu Gminy Godziesze Wielkie.

Nasze Stowarzyszenie wsparło finansowo to wydarzenie, a stoisko Stowarzyszenia cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych gości.

« POWRÓT