„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.

„ODPOCZNIJ NA ZIEMI KALISKIEJ W KRAINIE NOCY I DNI”

18 lipca, 2016

23 czerwca 2016 roku, w Pałacu Tłokinia odbyło się Forum pn. „Walory Turystyczne Powiatu Kaliskiego”, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu. Podczas spotkania został zaprezentowany Szlak Kulinarny „Kaliskie Smaki” wraz z aplikacją multimedialną prowadzącą po atrakcjach powiatu kaliskiego oraz „Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej”.

Zaprezentowano najcenniejsze i zabytkowe obiekty drewnianej architektury sakralnej na terenie powiatu kaliskiego. Z których każdy ma swoją niezwykłą historię i równie ciekawą teraźniejszość. Nowo powstały szlak to wspaniała okazja do poznania i odwiedzenia unikatowej architektury. Nasze Stowarzyszenie także prezentowało swoją ofertę turystyczną i kulinarną Gmin członkowskich. „Szlakiem Dębów i Paproci”, to przewodnik wydany w ramach utworzenia szlaku rowerowego, wspólnie z LGD „Długosz Królewski”, w którym znajdują się również unikatowe perełki architektury drewnianej i nie tylko. Podczas trwania forum, Prezes Stowarzyszenia LGD7, Pan Józef Podłużny przedstawił działalność naszej lokalnej grupy, ofertę turystyczną i kulinarną regionu oraz możliwości ubiegania się o środki finansowe za pośrednictwem LGD.

Szlak Kościołów Drewnianych w Powiecie Kaliskim zaprezentował Adam Gostyński – Prezes Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych. Natomiast cennych wskazówek, „Jak w polskich realiach stworzyć sieciowy produkt turystyczny?” – udzieliła Pani Ewa Przydrożny, Dyrektor Biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Szlak Kulinarny „Kaliskie Smaki” – niepowtarzalne specjały kuchni kaliskiej prezentowali między innymi: Pałac Tłokinia, Piekarnia Bułeczka, Gospodarstwo Agroturystyczne „Karczma Kaliska”, „Andruty Kaliskie”, Tłocznia Soków Owocowych „TeSo”, Stajnia Czempisz – Zielony Dworek. Uczestnicy szlaku otrzymali również tablice identyfikacyjne, by mogli oznaczyć swoje restauracje, miejsca, w których podane będą wpisane do szlaku dania.

Zachęcamy do wędrówki zarówno Szlakiem Kulinarnym, jak i Drewnianych Kościołów.

Bo powiat kaliski, to powiat godny Twojej uwagi!

« POWRÓT