PODPISANIE UMÓW Z GRANTOBIORCAMI

18 marca, 2021

Na przełomie lutego i marca, w siedzibie Stowarzyszenia „LGD7-Kraina Nocy i Dni” zostało podpisane 11 umów z grantobiorcami, którzy wzięli udział w konkursie na projekty grantowe. Wnioski złożone przez poszczególnych grantobiorców ujęto w projekcie grantowym pn. „Tworzymy Razem” złożonym przez nasze Stowarzyszenie do Samorządu Województwa, który opiewał na łączną kwotę dofinansowania wynoszącą 288 341,00 zł.  Na taką też sumę podpisano Umowę o przyznaniu pomocy na realizację w/w projektu, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Umowa została podpisana pomiędzy Województwem Wielkopolskim, z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu reprezentowanym przez Krzysztofa Grabowskiego – Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego a Stowarzyszeniem „LGD7-Kraina Nocy i Dni reprezentowanym przez Józefa Podłużnego – Prezesa Zarządu.

Dofinansowanie ze strony grantobiorców otrzymały następujące organizacje:

• Stowarzyszenie „Dar Serca” w Opatówku

Przyznany grant na realizację zadania pn.  “Artystycznie i bez barier w Krainie Nocy i Dni”

• Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka”

zadanie pn. “Akademia Wolontariatu Lokalnego 2020-2021″

• Ochotnicza Straż Pożarna w Godzieszach Wielkich

zadanie pn. “Zakup strojów galowych dla orkiestry dętej OSP Godziesze Wielkie”

• Ochotnicza Straż Pożarna w Stobnie

zadanie pn. “Przyznany grant na realizację zadania pn. Budowa siłowni zewnętrznej w miejscowości Stobno”

• Ochotnicza Straż Pożarna w Ciepielowie

zadanie pn. “Warsztaty dla dzieci z orkiestrą Krainy Nocy i Dni”

• Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieniu

zadanie pn.Orkiestry dęte w tradycji muzycznej w Krainie Nocy i Dni”

• Ochotnicza Straż Pożarna w Mycielinie

zadanie pn. “Budowa strefy rekreacji w miejscowości Mycielin”

• Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Blizanów

zadanie pn. „Wsparcie lokalnego folkloru Ziemi Blizanowskiej i okolic”

• Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej

zadanie pn. “Z historią w nowoczesność w Krainie Nocy i Dni”

• Stowarzyszenie Światełko Rajska

zadanie pn. “Salki wiejskie – centrum rozwoju współpracy kulturalno-społecznej w Krainie Nocy i Dni”

• Gmina Mycielin

na zadanie pn. “Budowa placu rekreacji w miejscowości Słuszków”.

Wszystkim grantobiorcom jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji projektów.