„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarz e Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”,
Realizacja strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność finansowana jest w ramach programów: Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR) oraz Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW), ze środków funduszy: Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW), Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) i realizuje następujące cele:
* Cel 1: Aktywna społeczność w Krainie Nocy i Dni
* Cel 2: Poprawa jakości oferty usługowej i spędzania czasu wolnego
oraz przypisane do nich wskaźniki rezultatu

Pomoc dla Mołdawii

26 stycznia, 2018

Stowarzyszenie „LGD7-Kraina Nocy i Dni” włączyło się w akcję pomocy dla Mołdawii organizowaną przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu, przekazując część posiadanego sprzętu rehabilitacyjnego. Stowarzyszenie LGD7 od 2012 prowadzi bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, wspomagając w ten sposób osoby chore. Rozumiejąc potrzebę i jednocześnie doceniając zaangażowanie i wysiłek włożony przez mieszkańców by zapewnić sobie podstawową opiekę medyczną LGD7 przekazało część posiadanego sprzętu tj: rollator – 10 szt, łóżko przystosowane do kąpieli chorych -1szt, wózek inwalidzki -2 szt, toaleta -1szt, statyw do kroplówki -2 szt, łóżko -2 szt oraz dla najmłodszych pacjentów maskotki. Przekazany sprzęt trafi do punku medycznego w Swobodzie Raszków w Nadniestrzu, gdzie przed zaborami, około 80 km od tej miejscowości, kończyła się południowo – wschodnia granica Polski a tradycje polskości kultywowane są tam do dziś. Mieszkańcy tej miejscowości sami zorganizowali sobie coś w rodzaju przychodni, żeby mogli dojeżdżać do nich lekarze z większych miejscowości jednak nie stać ich by wyposażyć to miejsce w sprzęt. Cały zebrany sprzęt ma zostać przekazany Mołdawii do końca stycznia br.

 

« POWRÓT