„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarz e Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”,
Realizacja strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność finansowana jest w ramach programów: Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR) oraz Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW), ze środków funduszy: Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW), Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) oraz Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) i realizuje następujące cele:
* Cel 1: Aktywna społeczność w Krainie Nocy i Dni
* Cel 2: Poprawa jakości oferty usługowej i spędzania czasu wolnego
oraz przypisane do nich wskaźniki rezultatu

PROJEKT WSPÓŁPRACY ” SPOTKANIE Z NATURĄ 2010″

W dniach 6-10 września 2010 r. na terenie działania Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni” oraz Lokalnej Grupy Działania „Przymierze Jeziorsko” w ramach współpracy międzynarodowej realizowano projekt pt. SPOTKANIE Z NATURĄ 2010. Uczestnikami tego przedsięwzięcia była młodzież gimnazjalna w wieku 12-16 lat z obszaru działania Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”, Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przymierze-Jeziorsko”, LAG Welterbe Oberes Mittelrheintal oraz LAG Hunsruck.

Celem przedsięwzięcia była edukacja ekologiczna oraz integracja młodzieży z Polski (grupa 30 osób) oraz młodzieży z Niemiec (grupa 15 osób) poprzez wydarzenia sportowo-kulturalno-rekreacyjne, a przede wszystkim kształtowanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży, wpajanie zasad racjonalnego wykorzystywania posiadanych zasobów naturalnych oraz ukazanie ich znaczenia dla zdrowia i życia człowieka, a przede wszystkim korzyści płynących ze stosowania różnego rodzaju form aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Poprzez udział w rajdach, przejściach przez szlaki edukacyjne i innych działaniach zaplanowanych w projekcie (Leśna Ścieżka Edukacyjna Winiary, Zajęcia sportowo-rekreacyjne w Gospodarstwie Agroturystycznym Karczma Kaliska w Szadku, Rajd pieszy oraz rowerowy wokół zbiornika Jeziorsko) młodzież mogła m.in. podziwiać unikatowe walory przyrodnicze obszarów należących do współpracujących lokalnych grup działania oraz dowiedzieć się z jakimi zagrożeniami zmagają się obecnie obszary przyrodnicze, a także w jaki sposób powinno się dbać o ich ochronę.

Poprzez realizację projektu „SPOTKANIE Z NATURĄ 2010” grupa młodzieży z terenu działania LGD7 mogła nawiązać współpracę z młodzieżą pochodzącą z innych obszarów Polski, a także z Niemiec oraz podzielić się wiedzą i doświadczeniem, wiążącym się z ochroną posiadanych walorów przyrodniczych.

« POWRÓT