„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.

PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY FLORYSTYCZNO – DEKORATORSKIE

20 grudnia, 2016

29 listopada i 1 grudnia br., LGD7 zorganizowało warsztaty florystyczno-dekoratorskie, w których wzięły udział Panie z dziewięciu Gmin członkowskich Stowarzyszenia. Warsztaty odbyły się w Koźminku, w Sali OSP “Malaga”.

Tematem przewodnim spotkań były kompozycje bożonarodzeniowe, zdobienie świec, tworzenie bombek, choinek i girlandy, inspirowane tradycjami i motywami związanymi ze zbliżającymi się Świętami. Spotkaniom, jak co roku, towarzyszyła przyjemna atmosfera, wprowadzająca w świąteczny i niepowtarzalny nastrój. Akcentem świątecznym, który stanowił upominek dla każdej z Pań, był własnoręcznie wykonany przez uczestniczki warsztatów, wianek i stroik świąteczny.

W poszukiwaniu twórczych inspiracji na Święta pomagała nam Pani Ewa Kuś z kwiaciarni „Zielona” z Opatówka. Natomiast powstałe, przepiękne dekoracje podczas warsztatów można było podziwiać 3 grudnia, podczas „Świątecznego Spotkania z Tradycją” w Łaszkowie, w Hotelu Kristoff, bowiem, to tutaj zorganizowaliśmy wystawę prac uczestników ww. spotkań.

Podczas „Świątecznego Spotkania”, jak co roku, odbyła się prezentacja stołów z tradycyjnymi potrawami bożonarodzeniowymi, namiastka smaków wspaniałych potraw wigilijnych, które przygotowały gminy z powiatu kaliskiego. Spotkanie bowiem miało na celu kultywowanie wartości tradycji ludowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.

 

« POWRÓT