ŚWIĄTECZNA POMOC

02 stycznia, 2017

Dzięki współpracy Stowarzyszenia “LGD7 – Kraina Nocy i Dni”, ZAZ Swoboda oraz Lebenshilfe Braunschweig pozyskano kolejną partię sprzętu rehabilitacyjnego dla potrzebujących mieszkańców naszego powiatu.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia do Dolnej Saksonii wyruszył V-ce prezes stowarzyszenia Jarosław Budka oraz kierownik ZAZ Swoboda Karol Matczak.

Tym razem do zabrania przygotowane było 10 łóżek rehabilitacyjnych, kule, wózki oraz pokaźna partia chodzików na kółkach.

Odwiedziliśmy także świąteczny jarmark na którym niepełnosprawni pracownicy Lebenshilfe sprzedawali swoje wyroby. Przywieziony sprzęt nieodpłatnie wypożyczany jest dla potrzebujących mieszkańców powiatu kaliskiego.

Dziękujemy firmie FHU ”Galewski” Transport Krajowy i Międzynarodowy z Pleszewa za bezpłatne przywiezienie łóżek z terenu Niemiec.

Karol Matczak