Świąteczne spotkanie z tradycją

W piątek, 11 grudnia 2009 roku w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu „Świąteczne Spotkanie z Tradycją”. Spotkanie było poprzedzone konferencją na temat agroturystyki, dla właścicieli obiektów agroturystycznych oraz producentów żywności z terenu południowej Wielkopolski. Wykłady dotyczyły głównie rozwoju agroturystyki ze szczególnym uwzględnieniem tradycji, dziedzictwa kulinarnego, produkcji tradycyjnych wyrobów i potraw lokalnych a także pozyskiwania środków na rozwój własnej działalności.

Podczas „Świątecznego Spotkania” odbyła się prezentacja stołów z tradycyjnymi potrawami bożonarodzeniowymi, które przygotowały gminy z powiatu kaliskiego. Prezentowano też stoły z wyrobami producentów żywności z terenu ziemi kaliskiej.

“Stowarzyszenie LGD7 – Kraina Nocy i Dni “dysponowała również swoim stoiskiem, oferując zwiedzającym informacje w postaci materiałów informacyjno-promocyjnych dotyczących Stowarzyszenia oraz wszystkich gmin jakie obejmuje swoim zasięgiem „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.