„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.

VI Święto Ulicy Kościelnej

27 września, 2022

W niedzielę, 25 września 2022 r., już po raz szósty odbyło się Święto Ulicy Kościelnej w Opatówku. Tegoroczną imprezę, w którą włączyło się także nasze Stowarzyszenie, zorganizowano pod hasłem “Śladami generała Zajączka”.

Odwiedzający to wydarzenie mogli przenieść się w czasy Księstwa Warszawskiego, podziwiając barwny przemarsz wojsk napoleońskich przez ulicę Kościelną, a także inscenizację historyczną przeprowadzoną na terenach zielonych usytuowanych nieopodal siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatówku.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozmaite atrakcje przygotowane z okazji tego Święta przez organizatora oraz wystawców: konkurs plastyczny dla dzieci, spacer turystyczny, wystawa fotografii ulicy Kościelnej, wielkoformatowa gra planszowa, rozpowszechniane wydawnictwa, a także bezpłatne zwiedzanie Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, połączone z udziałem
w warsztatach ceramicznych, czerpania papieru czy sitodruku.

Składamy serdecznie podziękowania członkom GRH 25 Dywizji Piechoty w Cekowie Kolonii, którzy ubogacili stoisko Stowarzyszenia historycznymi strojami, wystawą zdjęć i sprzętu militarnego oraz prowadzili pokazy strzeleckie dla uczestników imprezy.

Święto Ulicy Kościelnej w Opatówku zostało zorganizowane przez Fundację “Inicjatywa dla Opatówka” we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku, Muzeum Historii Przemysłu, Stowarzyszeniem Stacja Inspiracja i Stowarzyszeniem „LGD-7 Kraina Nocy i Dni”. Partnerami wydarzenia były: OSP Opatówek, KGW Opatówek i Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku. Święto ulicy Kaliskiej w Opatówku honorowym patronatem objęli Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki.

 

« POWRÓT