„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.

WARSZTATY Z TWORZENIA BIŻUTERII ARTYSTYCZNEJ

8 oraz 17 października 2015 roku w Mycielinie, Godzieszach Wielkich i Koźminku odbyły się trzy cykle warsztatów z zakresu projektowania oraz tworzenia biżuterii artystycznej w technice sutasz oraz metodą modułową. Warsztaty skierowane były dla mieszkańców z obszaru LGD7. Uczestniczki spotkań własnoręcznie wykonywały biżuterię tworząc własne kompozycje pod względem formy i koloru. Panie krok po kroku zapoznawały się jak wykonać biżuterię z wykorzystaniem sznurka sutasz i kamieni naturalnych. Pierwsze spotkania dotyczyły projektowania bransoletek z wykorzystaniem kamieni naturalnych. Podczas trzeciego spotkania powstały ozdoby wykonane techniką sutasz. Jest to jedna z najpiękniejszych metod tworzenia biżuterii, oparta na oryginalnych łączeniach barwnych sznurków i kamieni. Tworzenie ozdób techniką modułową, a w szczególności sutasz, wymaga precyzji, staranności, kreatywnego myślenia i estetyki wykonania. Dlatego też własnoręcznie wykonana biżuteria będzie na pewno miłą i oryginalną ozdobą każdej kobiety.

Dziękujemy wszystkim osobom za udział w warsztatach, w szczególności Panią ze Stowarzyszenia “Jak w Rodzinie” z Godziesz Wielkich oraz z biblioteki w Mycielinie, za pomoc przy organizacji spotkań.

« POWRÓT