„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.

WIELKOPOLSKI DZIEŃ PSZCZÓŁ

09 listopada, 2022

7 sierpnia br., już po raz drugi z inicjatywy Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Pana Krzysztofa Grabowskiego, w Rezerwacie Archeologicznym na Zawodziu w Kaliszu odbyło się wydarzenie pn. „Wielkopolski Dzień Pszczół”. Wydarzenie miało miejsce dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Dla uczestników spotkania zostało zaplanowanych wiele miodowych atrakcji. Prezentowane były stoiska z produktami pszczelarskimi, pokazy bartnictwa, wirowania miodu oraz pokazy edukacyjne skierowane dla dzieci i młodzieży. Była to doskonała okazja dla podkreślenia znaczenia roli pszczół dla życia i zdrowia człowieka oraz promocja wytwórców lokalnych.

Nasze Stowarzyszenie podczas spotkania reprezentowane było przez KGW Kakawa – Kolonia, z Gminy Godziesze Wielkie. Panie przygotowały tradycyjne ciasta i nalewki sporządzone na bazie produktów pszczelich. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Panie otrzymały od Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego Wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy nagrody i jednocześnie dziękujemy za zaangażowanie, przygotowanie produktów i piękne reprezentowanie naszego Stowarzyszenia.

« POWRÓT