„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.

Wrześniowe wydarzenia z 1939 roku

09 listopada, 2022

W niedzielę, 7 sierpnia br., w pięknej scenerii parku przy Szkole Podstawowej w Morawinie mogliśmy uczestniczyć w inscenizacji historycznej upamiętniającej wydarzenia wrześniowe z 1939 roku. W szczególności upamiętniające postać generała brygady Franciszka Ksawerego Altera, dowódcy 25 Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej, Armii Poznań.

Wydarzeniu towarzyszył piknik militarny. Odwiedzający mogli obejrzeć stoiska ze sprzętem i uzbrojeniem wojskowym, a także podziwiać zabytkowe samochody.

Na naszym stoisku promocyjnym, była możliwość obejrzenia galerii prac i wykonania fotografii na szkle w technice ambrotypii prezentowanej przez fotografa Andrzeja Paruszewskiego. Autorowi prac serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas oraz piękne prezentowanie naszego Stowarzyszenia.

 

« POWRÓT