„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożenie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na obszarze Stowarzyszenia „LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.

WywieśMY flagi dla Powstańców.

27 grudnia, 2022

Dzisiaj tj. 27 grudnia 2022 roku obchodzimy 104 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, największego na terenie zaborów, zakończonego zwycięstwem, zrywu niepodległościowego.

Składamy hołd bohaterom, walczącym w latach 1918-1919 o powrót ziem dawnego zaboru pruskiego wchodzących w skład Prowincji Poznańskiej do Polski. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 r.

Włączenie do Polski ziem, o które toczyły się walki, zatwierdzone zostało w traktacie wersalskim podpisanym 28 czerwca 1919.

Powrót Wielkopolski do Rzeczypospolitej okupiony został ofiarą blisko 2,5 tys. osób .

O godz. 16.40 rozpoczną się uroczystości  przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, które będzie można śledzić za pośrednictwem strony http://www.27grudnia.pl

Cześć i chwała Bohaterom!!!!

« POWRÓT